MOL Magyar Kupa 3. forduló BKV Előre – Paksi FC 0 : 7

0 : 7

2023.09.16 szombat 15.00 óra
Játékvezető: NAGY RÓBERT
Asszisztensek: MÁRKUS TAMÁS , PUNYI GYULA
Nem történt meglepetés, az élvonalbeli Paks meggyőző fölénnyel jutott túl a harmadosztályú BKV Előrén.
Nagyjából húsz kellett várniuk a vendégszurkolóknak az első paksi gólra. Addig is a harmadik osztályban szereplő BKV Előre térfelén zajlott a játék, a házigazda minden erejét lekötötte a védekezés.
De a tudáskülönbséget sokáig nem lehet ellensúlyozni, és érkezett Beke Péter… Az előző kupasorozatban hatszor eredményes támadóról az idény elején úgy beszéltek, mint akinek Hahn János, Ádám Martin és Varga Barnabás örökébe kell lépnie, de eddig az NB I-ben nem tudta megmutatni, mire képes – most viszont higgadtan váltotta gólra első esélyét. Ezt követően is a vendégek uralták a meccset, mezőnyfölényben futballozott az élvonalbeli együttes, nem volt váratlan, hogy Windecker József megduplázta az előnyt. A fővárosiak nem tudták átvinni a labdát a felezővonalon, ezért Vecsey Zalán nyolcvan méterről lőtt kapura – nem lepte meg Simon Barnabást. Kovács Krisztián még a szünet előtt a maradék hazai reményeket is szertefoszlatta, egyértelmű volt az osztálykülönbség.
Beke Péter látványos góllal nyitotta a második félidőt, majd Silye Erik labdaszerzése után már a harmadik gólját lőtte közelről a léc alá, miközben a hazaiak Zoboki Álmos elfutásaival próbáltak veszélyesek lenni. Ám egyre inkább elfáradtak, így könnyebben kerültek a tizenhatoson belülre a zöld-fehérek, a különbség pedig fokozatosan nőtt, még úgy is, hogy Horváth Gábor többször bravúrral védett.
Az Előre alighanem szorosabb mérkőzésre számított, de a Paks komolyan vette a mérkőzést, így kiütés lett a vége.
BKV ELŐRE (NB III)– PAKSI FC 0–7 (0–3)
Budapest, Sport utca, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
BKV: Horváth G. – Reizer (Kilin, 66.) Balogh M., Szabó N., Forgács – Kesselbauer, Ihos – Zoboki (Szántó, 79.), Dani, Vecsey (Jakab, 86.) – Kerék. Vezetőedző: Balogh Béla
PAKS: Simon – Szélpál N., Hegedűs J., Temesvári – Kovács K., Windecker, Szabó B. (Földi, a szünetben), Mezei, Silye (Osváth, 70.) – Beke, Skribek. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Beke (0–1) a 19., Windecker (0–2) a 30., Kovács K. (0–3) a 39., Beke (0–4) a 48., Beke (0–5) az 52., Skribek (0–6) a 63., Földi (0–7) a 71. percben